טלפון להזמנות 09-7687110

מס' ספק משהב"ט: 83189222

מלגזה ידנית- חובה בכל מחסן!

המלגזה המודרנית, כפי שאנו מכירים אותה, צצה בעצם במתכונות אחרות כבר באמצע המאה ה-19. פיתוחים שהומצאו כבר אז, שוכללו ומהווים חלק מהרכיבים של כל מלגזה היום. חברת קלארק האמריקאית פיתחה למשל סוג של טרקטור שהיה לו כושר להקים משאות כבדים, ובשנת 1920 נכנסה לתחום גם חברת ייל, יצרנית המנעולים עם פיתוחים חדשים משלה. 

מלחמות העולם הראשונה והשנייה, עזרו להחדיר את המלגזות לשימוש במפעלים ובכלל, בגלל הצורך הלוגיסטי שנוצר במרכזי אחסון גדולים. מלגזות של תעשייה ומסחר היום מיועדים לעומד של 1-5 טון, ויש סוגים שונים של מלגזות שיכולים לשאת משאות יותר כבדים.
יש כמה סוגי מלגזות: מלגזה ידנית, מלגזות איסוף טלסקופיות ומלגזות של משקל נגדי הפועלות על גז, דיזל או חשמל. 

 

מלגזה ידנית - פועלת בכל מקום

מלגזה ידנית לא זקוקה לחשמל כדי לפעול ולכן, יכולה לתפקד בכל מקום גם אם אין בו חיבור לחשמל. יש מלגזה ידנית שיכולה לשאת עד משקל של 400 ק"ג. יש מלגזון הרמה ידני של חביות פלסטיק ויש כמובן מלגזות חשמליות.


מלגזה ידנית מתאימה לעבודה במחסן, באתר בנייה או בכל מקום בחוץ בו אין חשמל. היא יכולה לשמש לאיסוף פסולת גינה, לעבודה בשדה, במעל או בכל מקום אחר.


מה שמבדיל בין סוגי המלגזות, זה לא רק סוג הדלק אותו הן צורכות, אלא גם כושר ההרמה שלהן והגובה אליהן הן יכולות להגיע. 
יש מלגזות משקל נגדי הפועלות על כל מיני סוגי דלק ויכולות להגיע גם לגובה של מטר שישים ועוד. במלגזות חשמליות המשקל הנגדי של המצבר הכבד, נועד לאיזון המלגזה ומתאים למקומות סגורים. הן יותר יקרות ממלגזות בעלות בעירה פנימית, אבל התפעול שלהן יותר זול.

 

איך בוחרים מלגזה?

מלגזה היא כלי ממונע שיכול גם להתקלקל מדי פעם. הרכישה הכי טובה צריכה להיעשות מחברה ידועה שמשווקת מותג מלגזה ידנית, שיש לה מוניטין של כמעט אפס תקלות, חלקי חילוף זמינים, חזקה ויציבה.


מלגזה היא כלי כל כך מבוקש בעבודה, שאם חלילה היא מתקלקלת, היא עלולה לבזבז יום עבודה וזה אומר שאפשר להפסיד בגלל זה כסף. לכן לפני רכישה של מלגזה ידנית, חשוב לבחור בחברה שמשווקת מלגזות ידניות, ולבדוק ראשית איזה מלגזות היא משווקת , והאם יש לה חלקי חילוף זמנים ואנשים טכניים שיכולים לתת שירות. 


אם למשל אתם צריכים מלגזות למעברים צרים, בחרו במלגזה ידנית שיכולה לעבור במקום צר. יש מלגזות מיוחדות שיכולות לעבור במקומות צרים ואף מיועדות לכך.


יש גם מלגזת צריח, אליהן מחובר מזלג המסתובב ב-90 מעלות לצדדים. זה מאפשר לו לשלוף או לחלופין להניח מוצרים על מדפים במחסן, ושיני המזלג נעות קדימה וכן אחורה. 


יש מלגזונים שהתפקיד שלהן הוא לאסוף פריטים או קופסאות ללא משטח. ביניהן מלגזה ידנית שיש לה הרמה הידראולית כדי לשנע את המוצרים או הארגזים. 

 

מלגזה ידנית או חשמלית?

כדי לרכוש מזלגה יש צורך לדעת אם אתם זקוקים לאיזו מלגזה ידנית או מלגזה חשמלית. יש היום גם מלגזות חשמליות או חצי חשמליות לא יקרות מסוגים של "רכוב" או "מהלך", שהם מקובלים מאוד במרכז לוגיסטי.

 
לשימוש בשיני המזלג של המלגזה, יש תקן הידראולי המאפשר להפנות את שיני המזלג לכל צד, זאת כאשר המלגזה לא נעה ממקומה. לכל מלגזה יש גם אביזרים שונים, אשר מקלים על הנחת מטענים או נשיאתם. יש תקן של תפיסת גלילי נייר או חביות, מזלג שיכול להסתובב ממצב אנכי לאופקי ולהיפך.  יש התקן לחפצים ארוכים במיוחד וגם זרועות חביקה באמצעותן ניתן לתפוס אריזות קרטון. על כל הפעולות הללו מפקחת בקרה של המגלזה. 

מלגזה ידנית - חובה בכל מחסן!
tel:09-7687110 http://waze.to/?navigate=yes&q=א. ישי ייצור ואחזקות בע"מ
בניית אתר: המסלול הירוק