דלג לתוכן המרכזי
טלפון להזמנות 09-7687110

מס' ספק משהב"ט: 83189222

איך בוחרים עגלת משא חשמלית למחסן?

עגלת משא חשמלית

אחד המוצרים הכי שמישים בכל מחסן לוגיסטי הן עגלות משא חשמליות. במיוחד בעידן זה של שפע מוצרים גדול, יצוא ויבוא מאסיבי בין השאר מסין, אין כמעט מרכז לוגיסטי שלא מחזיק אותן, כדי לעשות סדר תרתי משמע באזורים שונים בתוך המרכז. היום כמעט כל חברה גדולה ומפעלים בארץ ובעולם, בוחרים להקים מרכזים לוגיסטיים שמטרתם היא אחסון ושינוע של סחורות במקום אחד ממוקד, מהם הם יצאו לנקודות שיווק, לנמלים, ללקוחות ועוד.

 

מרכז לוגיסטי מקצר את תהליך אספקת המוצרים לנקודות השיווק, ואת המרחק בין המוצרים ללקוחות שממתינים להם. לרוב הוא גם מספק אחריות ושירות ללקוח. יש קשר הדוק בין כלכלה גלובלית לכלכלה מקומית והשילוב שלהם בעולם המסחרי, וחלק מהקשר הזה הוא קיומו של מרכז לוגיסטי.

בלי עגלות משא חשמליות- אי אפשר לתפקד

יש כמה גורמים המובילים להקמת מרכז לוגיסטי וכל אחד מהם חשוב בפני עצמו. עגלות משא חשמליות הן כלי עבודה חיוני וחשוב בכל מרכז כזה ובלעדיהן אי אפשר להוביל מהלכים ולתפקד. תפיסת השירות מול הלקוחות היא, שהן ממוקמים בתוך המרכז עצמו, כלומר- מול הסחורה שלהם וכך הם יכולים להיות בקשר ישיר עם אנשי השיווק והמכירות.

 

בנוסף, הדגש על קיצור תהליכים בין שלבים שונים של ייצור לבין התהליכים של שינוע סחורות ותהליכים של יצוא, מוביל למשמעות הגדולה שמייחסים להקמת מרכז לוגיסטי שכן הוא מייעל את כל התהליכים הללו, חוסך בזמן (ומאידך גם בכסף), עמלה את הרווחים ומקצר את מזך הזמן הנדרש בין שרשרת היצוא לאספקה.

 

ללא פיקוח וניהול ישירים בתוך מרכז כזה עצמו, תחת קורת גג אחד, לא ניתן היה לפקח ולנהל בצורה הרמטית ויש היום מערכות ניהול מחסנים ממוכנים ואף רובוטיים שמאפשרים מעקב אחר סחורות בצורה מקיפה.

 

איך מגיעה הסחורה למרכז הלוגיסטי?

בואו ניקח לדוגמה מפעל שמייצר ומייבא אריחים. אלה מגיעים ונוחתים במרכז הלוגיסטי שלו. לחברה הזו יש לדוגמה סניפים בכל הארץ, וכל התוצרים צריכים להגיע גם אליהם. אם כך, יהיה מחסן אחד מרכזי אשר יכיל את כל הסחורה וזו תופץ בהמשך לכל אחד מהסניפים. בנוסף יש צורך לא רק להכניס מוצרים, אלא גם להוציא. יש קולקציות במבצע שצריכות לצאת מהר מהמחסן, כאשר מתקבלת סחורה ואין מקום במחסן או במרכז הלוגיסטי, מפנים מקום ולצורך כך יש לשנע משטחים של מוצרים בהיקפים עצומים. יש רק כלי עבודה אחד שיכול לעשות את כל הפעולות האלה וזו עגלת משא חשמלית.
סוגים של עגלת משא חשמלית 

 

תפקידה של עגלת משא כאמור, הוא לשנע מוצרים לתוך מחסן או מרכז לוגיסטי ומהם החוצה ליעדים שונים. היקף הסחורה שנכנסת או יוצאת וגודל המחסן, הם שקובעים מהן סוג העגלות החשמליות הדרושות לביצוע שינוע מסוגים שונים, ובהרבה מקרים בעיקר של מרכזים לוגיסטיים, מדובר ביותר מעגלת משא חשמלית אחת, ויש המשתמשים גם בעגלה ידנית או חצי חשמלית.


סוגים שונים של עגלת משא חשמלית:

  • עגלת משא חשמלית
  • עגלת משא חצי חשמלית

 

עגלות חשמליות או חצי חשמליות יכולות לשאת משקלים של: 2-3 טון. יש עגלת משא חשמלית עם משקל דיגיטלי, עם או בלי גלגלי ניילון ויש קצרה.

עגלת משא חשמלית חוסכת לכם זמן וכסף!

כל שרשרת הייצור בנויה ומתפקדת על תהליך שיש חשיבות לזמן שהוא אורך. ככל שהתהליך קצר יותר והמוצר מגיע ללקוח יותר מהר, כך הרווחים גדולים יותר. (כי אפשר לספק הרבה). הקמה של מרכז לוגיסטי שמשנע מוצרים עם עגלת משא חשמלית, מוביל לשיפור המאזנים, ריכוז של תוצרי הארגון במקום אחד, ומגדיל את השליטה בהכנסות ובהוצאות. בעבר היו נוהגים לייצר מוצרים במקום אחד ולאחסן אותם במקום אחר.

 

היום התהליך הזה קורה במקום אחד ומשם השינוע שלהם ללקוחות או לחו"ל הוא קצר, וזה אומר שמרוויחים זמן ומרוויחים גם כסף. הייעול הזה מוביל גם להוזלת עלויות השינוע ולשיפור השירות לקוחות, תוך בקרה ושליטה מרביים בניהול הזמן.

אולי יעניין אותך גם: עגלת משטחים

צור קשר