דלג לתוכן המרכזי
טלפון להזמנות 09-7687110

מס' ספק משהב"ט: 83189222

עגלה חצי חשמלית שעושה עבודה מלאה

אחת החברות העושות שימוש מושכל בכלי שינוע כמו עגלה חצי חשמלית, הן חברות למחזור פסולת אלקטרונית. בנושא הזה אין שום ויכוח. החוק לטיפול סביבתי בציוד חשמלי ואלקטרוני ובסלולות נחקק בשנת 2012. הוא מטיל אחריות מורחבת על יבואנים ויצרנים כדי למחזר פסולת סוללות וציוד. הוא נכנס לתוקפו בחוד מרץ 2014. 
מטרותיו של החוק הזה הוא לעודד מחזור בציוד אלקטרוני, לצמצם בצורה משמעותית את הפסולת האלקטרונית. למנוע את הטמנתה באדמה, כדי להקטין את ההשפעות השליליות שלה על הסביבה. 
עד החוק הזה, אם רכשתם מקרר חדש, היו מביאים לכם אותו, ואתם הייתם צריכים לדאוג לפנות אותו מהבית. בדרך כלל היו הלקוחות משלמים איזה שהוא סכום למי שסיפק להם את המוצר החשמלי החדש, כדי לפנות את הישן.
כל מוצר חשמלי או אלקטרוני, מכיל חומרים רעילים. כדי למנוע זיהום מי תהום, החליטו באיכות הסביבה לחוקק חוק שקובע כי מי שמספק מוצרים חשמליים ואלקטרוניים, עליו מוטלת האחריות לפנות את המיותרים. 

עגלה חצי חשמלית לשינוע מחשבים

חברות רבות מחליפות את המחשבים שברשותן לחדשים ומשוכללים יותר. אם כך עליהם לפנות את המחשבים הישנים, ובדרך כלל מתקשרים מראש עם חברת פינוי פסולת אלקטרונית כדי שתעשה זאת. היא מגיעה עם עגלה חצי חשמלית ומעמיסה עליה את כל המחשבים הישנים, כבלים ועוד וכך יכולה לשנע אותם עד הרכב שייקח אותם למקום בטוח.
חלקם עוברים מחזור או שמפרקים מהם חלקים מסוימים וחלקם נגרסים או מיוצאים למדינות עולם שלישי. 
החוק קובע כי כל יבואן או יצרן של ציוד אלקטרוני, חייב למחזר עד 50% מהמשקל שהוא מכר באותה שנה. כאשר מדובר ביצרן של סוללות ומצברים, יש חובה למחזר 25-35%. על היבואן או היצרן לנהל רישום ודיווח מדויק של כל הפריטים שהוא מוכר וכן לציין את משקלם. בתי עסק שמפנים ציוד אלקטרוני חייבים להתחבר לתאגיד מחזור מורשה.

איך מפרקים סחורה בחנויות הרשת

אנחנו חיים היום בעידן של שפע מוגזם. עידן החנויות הקטנות עבר מן העולם, והיום אנו קונים בעיקר ברשתות שכל חנות שלהן היא בגודל עצום, מלאה בפריטים שמן הסתם כנראה מצאו את הדרך לחנות הזו על עגלה חצי חשמלית.  זו משמשת היום ככלי שינוע מרכזי וחשוב בכל מחסן יבוא , גם להעמסה של מוצרים שמגיעים בקונטיינרים לנמל וגם בפירוק שלהם בסמוך למרכזים הלוגיסטיים. בגלל שמדובר היום בהמון מוצרים, אין כמעט מחסנים אלא רק מרכזים גדולים היכולים לקלוט את כל הסחורה המגיעה לארץ על גבי משטחים. נראה שמשטחים זה קוד ההעברה האוניברסלי בכל העולם שכל לאל עגלה חצי חשמלית יש זרועות הנכנסות בדיוק בתוך השלבים של המשטחים אוחזים בהם בחוזקה ומעמיסים אותם לאן שצריך.
ייתכן כי קצב יבוא המוצרים אף גדל בגלל שיש היום כלי שינוע חשמליים המזרזים את ההעמסה ואת הפירוק. מצב זה יוצר אפשרות לאחסן עוד ועוד סחורה ובהיקפים גדולים כל יבואן או יצואן מחזיק כמה עגלות חשמליות או חצי חשמליות.

עגלה חצי חשמלית למחסן קטן

מחסן קטן של מרכול למשל, לא צריך יותר מעגלה חצי חשמלית, אשר תשנע את המשטחים המגיעים למרכול פנימה לתוך המחסן. בעבר היו נוהגים להרים את כל הסחורה הזו ידנית, לעתים ויתרו על חלק מהסחורה רק בגלל שלא היה מי שירים אותה. היום משתמשים בכלי החזק עגלה חצי חשמלית ויכולים לשנע כמה שרוצים. 

עגלה חצי חשמלית

צור קשר