דלג לתוכן המרכזי
טלפון להזמנות 09-7687110

מס' ספק משהב"ט: 83189222

עגלות משא חשמליות - חיסכון אדיר!

קיומן של עגלות משא חשמליות לתועלת מפעלי ייצור, אריזה ושיווק, אין ספק הומצאו אחרי שהומצא כמובן החשמל. עוד בימי קדם יש לומר היה חשמל. התיעוד הראשון הוא מיוון העתיקה. יווני בשם ממילטוס תיאר כיצד ענבר נטען ע"י שפשוף בבד. היה זה המדען האנגלי ויליאם גילברט אשר טבע את המונח מהמילה היוונית שפירושה ענבר. הוא גם זה שהשתמש לראשונה במונחים של כוח חשמלי, משיכה חשמלית ועוד. 
בשנת 1663 המציא גרמני בשם אוטו גיוריק מכונה אשר מצליחה לייצר חשמל סטטי. היא הייתה עשויה מכדור יצוק עשוי גופרית בתוך מיכל זכוכית שהורכב על ציר סיבובי. את הכדור סובבו ידנית, תוך יצירת חיכוך בינו לבין רפידה כדי לטעון אותו במטען חשמלי. בזמן הטעינה נראו ניצוצות חשמל, אותן לא הצליחו בזמנו להסביר כחשמל, משום שלא היה חשמל. במשך הזמן למדו המדענים השונים על משיכה ודחייה של מטענים חשמליים, אולם היה זה רחוק מגילוי תופעת החשמל שהחל באמריקה. 

סדרת עגלות משא חשמליות לכל אתר בנייה

עגלות משא חשמליות משמשות היום לשינוע בעלי מקצוע בתוך מבנה כדי להגיע גבוה לתקרה כלשהי. גם ציירי פרסקו- ציורי קיר משתמשים בזה. גם טכנאים שצריכים לפעור תעלות למזגן וגם חשמלאים שעובדים באתרי בנייה וצריכים להגיע לתקרה כדי לשתול את חוטי החשמל. בעבר היו נוהגים לעלות גבוה על סולם, אבל אין מה להשוות בין הבטיחות של עגלות משא לבין עליה על סולם והיו כבר תאונות בשל כך.
עובדים של אתר בנייה הנזקקים לעבודה בגובה, עולים על המשטח, מפעילים אותו וכך הם יכולים להגיע לתקרה. הם יכולים לעשות עבודות טיח, צבע או שיפוץ, כאשר הם עומדים על המשטח ולידם כלי העבודה והחומרים.
אבל בלי המצאת החשמל סביר להניח שלא  היו ממצאים עגלות משא חשמליות.


חשיבות כלי שינוע חשמליים

כלי שינוע חשמליים כמו עגלות משא חשמליות, פותחו בכלל המצאת החשמל. חלק מהמכונות הקשורות היום בייצור, החלו את דרכן בתקופת המהפכה התעשייתית בסוף המאה ה-19. פתאום החלו לייצר ייצור המוני ע"י מכונות המונעות ע"י מנוע. מנוע לא יכול לפעול בלי חשמל. 
את המצאת החשמל מייחסים לבג'מין פרנקלין. הוא היה עורך בבית דפוס אבל ערך מחקרים עצמאיים בתחום החשמל. הוא גילה את הימצאותם של מטענים חשמליים חיוביים ושליליים. הוא זה שבנה את הסוללה החשמלית הראשונה. היה לו ניסוי מפורסם בו הוא ניסה להוכיח כי הברק בטבע, מקורו בפירוק של מטען חשמלי. הוא היה כל כך להוט להוכיח זאת, שבשנת 1750, העיף עפיפון עשוי מעץ בשמיים בזמן שהייתה צריכה לפרוץ סערת ברקים. בקצהו של העץ חובר תיל מברזל שאמור היה לקלוט את המטען החשמלי. ואכן העפיפון אסף מטען חשמלי מהאוויר וכאשר התקרב פרנקלין למפתח ברזל שחובר לקצה השני של העפיפון, הוא חש בוודאות במטען החשמלי ובהתפרקותו. 

חוסכים בעובדים, בזמן ובכסף
 
אנו חיים היום בעידן של שפע מוצרים מיובאים ומקומיים. בארץ יש מחסנים ומרכזים לוגיסטיים עצומים המכילים אין סוף מותגים ופריטים. אלה מאוחסנים ומדי כמה זמן אמורים להיות משווקים לנקודות השיווק. מה שעוזר לתמוך בשיווק הזה בצורה חד משמעית, במהירות ותוך חיסכון בכסף וזמן, הן עגלות משא חשמליות המיועדות לשינוע משטחים ממקום למקום. אין ספק כי אם העברת המשטחים הללו הייתה נעשית באופן ידני, שום דבר לא היה מגיע לנקודות השיווק בזמן.  

עגלות משא חשמליות

צור קשר