דלג לתוכן המרכזי
טלפון להזמנות 09-7687110

מס' ספק משהב"ט: 83189222

במות הרמה- כי צריך לתקן את החשמל!

אין כמעט תחום היום שלא נשלט ע"י טכנולוגיה גבוהה, שחודרת לכל נישה ופינה של מקצוע. קחו למשל חשמלאי שצריך לעבוד בגובה, צריך להוריד עומס או לתקן חוטי חשמל בעמוד חשמל ברחוב. איך הוא בדיוק יגיע לשם? אם כך בדיוק לצורך כך נוצרו במות הרמה, אשר מסייעות לבעלי מקצוע מסוימים לעבוד בגובה. ואם כבר מדברים על חשמל, אין חורף שלא גורם לכמה עמודי חשמל לקרוס או לכמה ניתוקי חשמל ואת התיקונים הללו עושים אנשי המקצוע גם בגובה ובאמצע הרחוב ובמקומות אליהם הם צריכים להגיע באמצעות מנוף או במות הרמה תלוי מה הגובה. הבמות הללו מכוונות כך שהן מרימות בביטחון את בעל המקצוע בדיוק לגובה הנכון, ולא מדובר חלילה על סולם שעלול להיות בלתי בטיחותי אלא עם במות הרמה בטוחות מאוד. 

במות הרמה – כי משפצים!

כאשר משפצים דירות או בניינים, יש צורך לבצע כל מיני פעולות גם בגובה. הרבה פעמים מדובר על עבודות ממושכות שדורשות הרבה זמן, כאשר בעל המקצוע עצמו, צריך להיות בגובה רבה ובביטחון יש לומר. בעבר נהגו בדרך כלל לעמוד על סולם, ולכן היו גם הרבה מאוד תאונות משום שזהו לא המתקן הכי בטיחותי לעמידה בגובה. אבל כאשר מדובר על במות הרמה הן מסוגלות לשאת גם את בעל המקצוע וגם את הציוד שלו, אם למשל מדובר על טייח או בנאי או מישהו שצריך ליצור תעלה למזגנים או לסייד ולצבוע. הוא פשוט יכול לעמוד על במת הרמה ולהתנהג כאילו והוא נמצא על הרצפה. שיפוצים אגב דורשים הרבה עבודה בגובה, אם זה להגיע אל התקרה, להגיע אל החשמל, הקירות הגבוהים בעיקר אם מדובר בדירות ישנות. ולכן במת הרמה היא הפתרון האידיאלי. 

עבודות שימור בבניינים

בתל אביב ובמקומות אחרים בארץ, יש הרבה מאוד בניינים שנועדו לשימור, משום שהם פיסת היסטוריה ומשקפים תקופה ואף סגנון אדריכלות שלה, ויש עניין לשמר את הבניין הזה. במבנים או בניינים לשימור נעשית עבודת שחזור מדויקת אשר דורשת מבעלי המקצוע לבצע עבודות לעתים בדיוק כמו שנעשו בעבר, בעבודת שימור קפדנית. החל מהדבקת פיסות פסיפס שנשרו, עד איטום בחלקים מסוימים של המבנה, החלפת זגוגיות, טיוח חיצוני, חיזוק ועוד. לכל הפעולות הללו דרושות במות הרמה שמעלות את העובדים לגובה, אבל לא פחות מכך גם את הציוד וחומרי הגלם שלהם ולפעמים מדובר בחומרי גלם כבדים מאוד. משום כך יש במות הרמה שמסוגלות לשאת כל מיני משקלים גבוהים, כדי לאפשר גם לחומר הגלם להגיע גבוה למיקומו של בעל המקצוע. לפעמים זה טיח, אריחים, צינורות, חלונות זכוכית או כל מוצר אחר שאתו רוצים לעבוד וחייבים להשתמש במשטח שיחזיק אותם בבטיחות כמו למשל במות הרמה שיכולות לשאת משקל רב.

ציורי קיר- במות הרמה

לא אנחנו לא מדברים על גרפיטי, אנחנו מדברים על ציורי קיר אשר קרויים גם פרסקו. לצורך ציורי קיר, חייבים לבנות פיגומים, ולעתים כאשר מדובר בגובה אליו מסוגלת להגיע במת הרמה משתמשים בבמות הרמה מתאימות, אשר יכולות לשאת את האמן וכן את חומרי הגלם והצבע שלו. במת הרמה מאפשרת לאדם העומד עליה, להתנהג בביטחון משום שלא מדובר על אלתור של משטח, אלא על ציוד כבד ובטוח, שנועד לעבודה בגובה, והוא משמש בעלי מקצוע שונים כמו: ציירי קיר, גננים שגוזמים עצים בגובה, רצפים, טייחים ועוד. קשה לתאר מצב איך אנשים היו עובדים בגובה ללא במות הרמה.

קראו גם על: עגלת משטחים חשמלית

במות הרמה

צור קשר