דלג לתוכן המרכזי
טלפון להזמנות 09-7687110

מס' ספק משהב"ט: 83189222

עגלת משטחים חצי חשמלית - חובה בכל מחסן!

אם אתם חברה יצרנית או חברת שיווק, בוודאי תזדקקו למחסן לוגיסטי, כדי לרכז את כל המוצרים שלכם לפני שיווק.  בכל מחסן כזה צריכה להיות לפחות עגלת משטחים חצי חשמלית כדי לשנע את הסחורה למקומות מסוימים בתוך המחסן, בסדר מסוים שיקל גם על פריקת המשטחים החוצה. סידור מחסן בצורה נכונה הוא דבר חשוב מאוד, אשר יכול לחסוך זמן רב בעבודה במחסן אם מתכננים אותו נכון ומקפידים על סידור סחורה הגיוני. המחסן מהווה חלק חשוב בכל ארגון. במפעלים וחברות יצרניות הוא לב ליבו של העסק, וממנו יוצאים המוצרים והמותגים המשווקים לחנויות ולרשתות. ניהול מחסן מתחיל מסידור נכון שלו, ויש היום כמובן גם מערכות ניהול ממוחשבות לניהול מחסן.

First in First out- עגלת משטחים חצי חשמלית

לצד ציוד ממוכן כמו עגלת משטחים חצי חשמלית, חשוב להקפיד על כל מיני כללים בסידור מחסן. First in First out, זו שיטה ידועה ומקובלת בסידור מחסן וזה אומר: מה שנכנס ראשון צריך לצאת ראשון. כאשר מדובר למשל במחסן של מזון זה בהחלט חוק בל יעבור, שכן החוק הזה שומר על טריות של מוצרים שנכנסים ראשונים ובעת החלוקה, על גבי עגלת משטחים חצי חשמלית יועמסו ראשונים כדי להגיע לנקודות השיווק כמה שיותר מהר. אז איך עושים את זה? את המוצרים האחרונים מאחסנים בסוף, ואת המוצרים הראשונים בהתחלה, וכך כאשר מוציאים מוצרים תמיד תגיעו בקלות למוצרים שנמצאים ראשונים, שהגיעו ראשונים ולכן חשוב תחילה לשווק אותם. בעיקר כאמור כאשר מדובר על מוצרי מזון שיש לשמור עליהם חלילה, לבל יתקלקלו. 

פתרונות אחסון ומידוף

בכל מחסן חייבים להיות פתרונות אחסון ומידוף מתאים לאחסון שמתאימים למוצרים שהם צריכים לאחסן. אלה יכולים להיות מדפים, מקררים גדולים ועוד. יש להתאים את גודל המדפים למוצרים המונחים עליהם ולהתקין אותם במקום שנוח להגיע אליו. יש היום הרבה פתרונות אחסון מאוד חכמים שיכולים לחסוך מקום, ובאמצעות עגלת משטחים חצי חשמלית אפשר להגיע לכל מקום ולמקם מוצרים היכן שרוצים. מומלץ לחלק את המחסן לאזורים שונים המתאימים למוצרים או לציוד שאתם רוצים להכניס מבחינת נפח, היקף, גובה ועוד. תלו שלטים המציינים מה יש בכל מקום, וכך תוכלו להגיע אל כל מוצר בקלות. חשוב מאוד להעריך נכון כל אזור מבחינת גודל, כדי לא לפלוש לאזורים אחרים, ואז חלילה ליצור בלגן. הנושא של סדר במחסן הוא אקוטי כאשר מדובר במוצרים שונים שיש להקפיד לאחסן בצורה היררכית נבונה. בנוסף חשוב מאוד לשמור על ניקיון המחסן, כדי שחלילה סחורה לא תזדהם וכמובן שיש לעשות הדברה שלא תפגע באיכות המוצרים שנמצאים במחסן. בעבר כדי לשמור על סדר במחסן  היו נאלצים להכין רשימה של פריטים, היום יש מערכות מתוחכמות לניהול מחסן ובאמצעות תוכנה לניהול מלאי, אפשר לנהל מחסן בצורה יעילה ומדויקת, כולל כל התהליכים שיש לעשות כמו ספירת מלאי ועוד.

ציוד ממוכן במחסן

כאמור בעבר נוהל מחסן באופן ידני. כאשר היו נכנסים מוצרים חדשים למחסן, היה צורך לרשום כל משפחה של פריטים כולל כמות וכאשר יצאו מוצרים מן המחסן, נהגו באותה דרך והפחיתו מן המלאי את מה שיוצא. היום יש דרכים ממוחשבות לנהל מחסן ולא  רק שיטות, אלא גם ציוד חכם שחוסך בזמן ומאידך גם בכסף. עגלת משטחים חצי חשמלית, זו עגלה שאפשר להעמיס עליה מוצרים ולשנע אותם במהירות למיקומם במחסן. בעבר כל ההעמסה התבצעה באופן ידני, זה גם לקח הרבה זמן, וזה גם דרש כוח עבודה שיעשה את זה.

אולי יעניין אותך גם: עגלת משא מתקפלת

עגלת משטחים חצי חשמלית

צור קשר