דלג לתוכן המרכזי
טלפון להזמנות 09-7687110

מס' ספק משהב"ט: 83189222

בטיחות בעבודה בתחום לוגיסטיקה ואחסנה

בטיחות בעבודה כוללת מספר כללים חשובים, שתפקידם הוא ליצור סביבת עבודה בטוחה ונקייה מסיכונים. על מנת לדאוג לסך כללי הבטיחות, חשוב שגם העובדים וגם המעסיקים ייטלו אחריות ויישמו את הכללים וההנחיות. על המעסיק מוטלת החובה לדאוג כי כל הפעילות במחסנים היא תקינה ובטוחה ואילו העובד צריך לציית לכללי הבטיחות כמו גם להשתמש בציוד הבטיחות שהוענק לו ככלי עבודה ואף לקחת חלק בהדרכות אודות כללי בטיחות וכמובן לפעול על פי ההנחיות.

על מנת לשמור על כללי עבודה ועל בטיחות בעבודה בתחום הלוגיסטיקה והאחסון, יש לקחת בחשבון מספר נושאים וביניהם: עבודה בגובה, מעידות כתוצאה מהיתקלות עם אמצעי אחסון, עבודה עם מעגלות ,היפגעות ממלגזות היפגעות עקב נפילת חפצים ממדפים גבוהים, נזקים ארגונומיים (כאבי גב, שרירים, מפרקים), היחשפות לתנאים אקלימיים – חום או קור, אי נוחות סביבתית (תאורה, אוורור) ועוד.

כיצד לשמור על בטיחות במהלך העבודה

העבודה בתחום הלוגיסטיקה ובתחום האחסנה, עתידה להיות מסוכנת לעובד ובתנאי שאין הוא שומר על כללי הבטיחות כראוי. כדי לעבוד נכון למזער סיכונים, יש להשתמש בכלי העבודה כראוי ובין היתר שימוש נכון במלגזות באמצעותן מעמיסים ציוד מאזור אחד במחסן לאזור אחר, שימוש נאות בעגלות סופר, עגלות אלומיניום, עגלות משטחים ועוד. כל עוד העבודה מתבצעת בהתאם לכללי הזהירות הרי שהסכנות מתרחקות וימי העבודה יעברו  בשלום. היצמדות לכללי עבודה מתחילים מחגורת הבטיחות שיש לחגור, עד תאורה נכונה שמותקנת במחסן ומה שביניהם

ללמד את העובדים לעבוד בטוח

פעמים רבות מתקיימת תחושה כי העובד שולט ביד רמה בכל תהליכי העבודה אותה הוא מבצע. אין ספק כי חזרה יומיומית על פעילות אותה צריך העובד למלא, היא שמצליחה לאפשר לו להרגיש בטוח גם אם לא נהג בהתאם לכללים אך הלכה למעשה חשוב להקפיד על כללי הבטיחות וכדי שזה יקרה חשוב לשלב את העובד ברענון, הדרכות בטיחות בעבודה וכיוצא בזאת. היה ועוד נחשף שוב ושוב לסכנות האפשריות, ביטחונו חוזר אל הקרקע והוא דואג להקפיד על כללי הזהירות, בין אם ממונה בטיחות מפקח עליו ובין אם האחריות האישית שלו גדלה.

מפעלים אשר עוסקים בתהליך ייצור, מחויבים לספק לעובדים כללים והדרכות בנושא בטיחות וכך גם מפעלים בתחום ייבוא ופיתוח פתרונות לוגיסטיים בתחום האחסון והשינוע לענפי התעשייה. אין ספק כי לבטיחות חשיבות גבוהה ועוד לפני רווחי החברה, אחרת הנזק שעלול להיגרם לעובדים יגבה מחיר כבד יותר לעתים מהרווח הצפוי. ישנם מקומות עבודה שעל מנת לשמור על בטיחות ידרשו להחזיק בכלי עבודה ספציפיים לרבות : עגלות אלומיניום, עגלות שירות וליקוט, עגלות סופר ועוד.

עובדים מסורים ככל שיהיו, שבטוחים בעצמם ובעבודתם, וגם עובדים שצברו וותק וניסיון רב, חייבים לשמור על עצמם ועל בריאותם ולערוך הדרכות אודות בטיחות בעבודה על בסיס קבוע.   

 

בטיחות בעבודה בתחום לוגיסטיקה ואחסנה

צור קשר